Cykloturistika,cyklistika,akce,expedice,rady...
Hradec Králové
Cykloturistika
Programování
Ostatní
Odkazy

Má jízdní kola

Mé první "pořádné" kolo bylo kolo zn. Favorit, které jsem dostal k Vánocům asi před 12-ti lety. Toto kolo mi bylo zcizeno dne 26. 4. roku 2002 před školou. To mě pěkně namíchlo, ale s odstupem času jsem za to v podstatě rád. Kolo bylo ve špatném technickém stavu a potřebovalo rozsáhlou "generálku", která by stála několik tisíc a úspěch by stejně nebyl zaručen. Navíc jsem utržil peníze z pojistky a ty plně odpovídali ceně kola.

Začal jsem se hned poohlížet po novém kole, na radu mojich známých jsem si koupil silniční kolo zn. Author C2002 (viz. foto níže) - ocelový rám, osazeno komponenty Shimano Sora. Toto kolo má dnes (Listopad 2003) najeto asi 10 000 km a je bez žádných zásadních vad.

Kolo Author silniční
Kolo Author silniční

Bylo však jasné, že s tímto kolem nemohu jezdit do školy, bylo by jen otázkou času, kdy by mi bylo opět zcizeno. Proto jsem si pořídil "ukrajinu" (viz. foto níže) - kolo zn. Eska, které jistě pamatuje první republiku. Toto kolo mělo ale několik vad - počínaje vytahaným řetězem extrémních rozměrů a především starým typem středu, který se sám povoloval.

Kolo ukrajina
Kolo Ukrajina

Od tety jsem dostal nabídku, zda nechci "skládačku". Přijal jsem, i když z počátku jsem měl obavy, nebyl jsem na tento "stroj" zvyklý. Posléze jsem si ji ale zamiloval a je mým hlavním dopravním prostředkem do školy, města a do blízkého okolí.

Skládačka
Skládačka

V roce 2003 jsem absolvoval cestu po Francii na silničním kole, což není ideální kolo na jízdu s "bagáží". Proto jsem se rozhodl, že si koupím kolo speciálně na cesty. Dne 8.5. 2003 jsem si konečně koupil a vyzvedl kolo zn. Dema kompletně osazeno komponentami Shimano Alivio, mající hliníkový rám. Od té doby jsem prozatím všechny dlouhé vícedenní cesty absolvoval na tomto kole s brašnami zn. Sport Arsenal. V říjnu 2004 mělo toto kolo najeto asi 14500 km.

Cestovní kolo
Cestovní kolo

(C) 2005 Luksoft.cz