Cykloturistika,cyklistika,akce,expedice,rady...
Hradec Králové
Cykloturistika
Programování
Ostatní
Odkazy

Cyklistické plány do budoucna

V nejbližších měsících a letech plánuji další cyklistické a cykloturistické akce, které budu prezentovat právě na těchto stránkách

Na většinu akcí dosud nejsem s nikým dohodnut a proto se tedy můžete přidat. Na věku a pohlaví nezáleží, záleží na ochotě se vzájemně domluvit a nevadit si...

Průběh a trasu jednotlivých akcí lze pochopitelně změnit, to záleží na vzájemné dohodě. Pakliže se chcete přidat, neváhejte a pište na cyklo (zavináč) luksoft.cz . Určitě se dohodneme.


Mega expedice Nordkapp


Trasa a cíle: Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Norsko (Nordkapp), Švédsko, Dánsko, Německo. Nádherné přírodní scenérie, hlavní města Oslo, Helsinky, atd.

Termín, délka, způsob: léto 2005 (2006,2007), délka 7000-9000 km, plánováno asi 100-110 km/den, 2,5-3 měsíce, odjezd na konci června, příjezd do půlky září. Eventuálně možno zkrátit vlakem přes Německo či Polsko.


Mega expedice Španělsko


Trasa a cíle: ČR, Německo, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Gibraltar. Cíle ve Švýcarsku a Francii vyjet další průsmyky, které jsem nestihl v Alpách. Dále Pyreneje, opět tamní průsmyky, moře. Eventuálně by to šlo spojit i s krátkou cestou do Maroka.

Termín, délka, způsob: léto 2005 (2006,2007), délka 7000-9000 km, plánováno asi 100-110 km/den, 2,5-3 měsíce, odjezd na konci června, příjezd do půlky září. Eventuálně možno zkrátit vlakem přes Německo, Francii.


Šumava


Trasa a cíle: Cílem je projezdit si Šumavu, navštívit vrcholy Poledník 1315, Velký Javor (Grosse Arber, Německo) 1456, Plešné jezero, Kvildu, apod. Možno spojit s návštěvou Jižních Čech - Bechyně, zámek Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, atd. Možno spojit s následující cestou na SOOS.

Termín, délka, způsob: jaro (duben, květen), léto či podzim 2005, 4-7 dní, natěžko s brašnami.


SOOS


Trasa a cíle:
Cílem je navštívit unikátní národní přírodní rezervaci SOOS u Františkových Lázní. Dále bych navštívil Mariánské Lázně, Františkové Lázně, Karlovy Vary, Jáchymov, Krušné hory - Boží Dar a Klínovec, v případě jízdy z Plzně či Šumavy Mrtvá jezera u Plzně (Dolní Bělá, Hromnice). Při cestě zpět i hrad Loket, obec Lidice či Říp. Možno spojit s předcházející cestou na Šumavu, možno zkrátit vlakem.
Termín, délka, způsob: jaro (duben, květen), léto či podzim 2005, 4-7 dní, natěžko s brašnami.(C) 2005 Luksoft.cz