Cykloturistika,cyklistika,akce,expedice,rady...

Šerlich, Velká Deštná, Duszniky Zdrój, Kudowa Zdrój

Tento výlet se uskutečnil v polovině září roku 2004, v posledních dnech vysokoškolských prázdnin. Počasí bylo vcelku pěkné, tak proč nevyrazit na pěkný výlet? Vyjeli jsme s kamarádem brzy ráno. První destinací byl Šerlich, který jsem zdolal již několikrát. Následoval výjezd na nejvyšší vrchol Orlických hor, na Velkou Deštnou. Poslední metry byly poznamenány horší qalitou cesty, ale na crossovém kole se to projet dalo. Po mírném sjezdu a opětném výjezdu na Šerlich k Masarykově chatě, jsme pokračovali do Polska. Přes turistický hraniční přechod (který asi nikdo nikdy nehlídá) se dostáváme na Sjezdovku (na polské straně hranic). Sklon sjezdovky je pro jízdu na kole příliš příkrý - nechceme pokoušet "downhill" a tak slézáme z kola a jdeme kus pěšky - i tak je to trošku "záhul".

Po několika kilometrech dojíždíme do lázeňského města Duszniki-Zdroj. Docela pěkné město, s kolonádou, minerálními prameny a dalšími zajímavostmi. Největší atrakcí se, především pro mého kolegu, stává mladá, pěkná, blonďatá Polka, která prodává maliny. Kolega se nejdříve nemůže rozhodnout, ale nakonec jde do akce... Nepovede se mu však získat ani Polku, ani Maliny... Získal snad jen menší trapas.

Zbytek cesty byl již relativně v pohodě.

Trasa

Hradec Králové - Třebechovice Krňovice - Opočno - Dobruška - Deštné v Orlických horách - Velká Deštná (1115 m.n.m.) - Šerlich (1026 m.n.m.) - Zieleniec - Duszniki Zdrój - Sloszów - Danczów - Kudowa Zdrój - Náchod - Nové Město nad Metují - Opočno - Třebechovice pod Orebem - Hradec Králové

Data:

Datum cesty: 16.9. 2004
Ujetá vzdálenost: 158,44 km
Průměrná rychlost: 21,29 km/hod.
Maximální rychlost: 61,3 km/hod.
Čas jízdy: 7 hodin 26 minut km/hod

Fotogalerie

Šerlich, Masarykova chataVelká DeštnáVelká DeštnáVelká Deštná
Duszniki ZdrójDuszniki ZdrójDuszniki ZdrójDuszniki Zdrój
SkládkaKudowa ZdrójRozkoš
(C) 2005 Luksoft.cz